Šíryen...popis?

28. června 2016 v 19:48 | Šíryen |  O...

Příběh:

Jako éterická bytost:
Jedna z božských bytostí, její stvoření v této podobě se váže ke Vzniku, kdy byla každá taková bytost pevně svázána se svým světem a plnila zde určité funkce, slučující se se všemi božstvy, s nimiž v souladu toto poslání vykonávala. Tj. její existenci postihovaly všechny filosofické proudy.


Často byla nazývána jako Smrt, bytost smrti,… ve svém světě jako "Shie" = "Ší" = Ona. Všeobecně a souhrnně napříč světy, jsou pak tato vědomí označována jako bytosti "Ryen" = "Nic" = "Smrt".
Zpočátku se jako nepopsané listy věnují čistě svému poslání, později, s poznáváním pravidel, charakteru a chodu svých světů, nabývají vlastních zkušeností a na základě těchto poznání se později formují, vyvíjí, různí, představují specifické nezaměnitelné vědomí.
Stejně tak je nicméně formují představy bytostí jejich světa, které jim samy přiřknou určité vlastnosti. Souhrn představ jednotlivých lidí, později náboženství, různých krajů… se v zásadě nerůzní nijak příliš, neboť je neoddělitelně svázán s konkrétním světem. Jak již bylo řečeno, éterická bytost je nerozlučně spjata se všemi aspekty svého světa a ovlivňují se vzájemně.
Konkrétně v případě Šíryen svět podlehl rozsáhlému vývoji, kdy byla čistá nezkrotná krajina postupně přebudována inteligentními bytostmi na čistou a nezkrotnou krajinu plnou vyspělých technologií, vysokých budov a systémů více, či méně závislých na magii. Jejich podřízení si ostatní magické tvory, zvířata, drobné války, politikaření a opomíjení základních přirozených aspektů života, jako pocitů, či prožívání přírody, "Ší" nechápala. Obdivovala život (stejně jako ještě velká spousta utlačených magických bytostí, nucených zapojit se do technologizace světa natolik, že jej sama toužila žít.
Popudem ke hmotnění se byla ale především touha bytostí po nesmrtelnosti a jejich obcházení smrti, jakožto i její touha po nápravě tohoto světa a navrácení jiskry života a jeho přirozenosti, volnosti a živelnosti mezi postupně upadající industriální obyvatelstvo. Změnit skutečnost lze obtížně, pokud jste pouhým éterem. Nejdříve se Šíryen zhmotnila jako hlas, co občas k bytostem promlouval, později jako bytost.

Jako hmotná bytost:
Po zhmotnění se Ší na nějakou dobu takřka vzdala svých schopností, nicméně její moc byla příliš velká a schopnost, kterou volně používala nejčastěji ve svém životě, se projevovala automaticky, aniž by s to přála, či se snažila. Tvorové umírali jen o trochu méně, než dříve. Milovala život, užívala si jeho krás a snažila se k tomuto svést i všechny ostatní. Část magických tvorů se okamžitě přidala, dominantní bytosti se ale smrti chtěli zbavit. Trvalo velmi dlouho, než Šíryen začala plně používat své schopnosti a přijala nenávist. Rozvinulo se u ní nesmírné množství magických schopností.
Trvalo čtvrt století, než si Ší podmanila svět a ovládla jej. Do měst se navrací zeleň, rodí se více dětí, život je klidnější. Přesto, že se Ší stáhla, rozvinulo se silné hnutí, které se rozhodlo Smrt zničit a vzít jí právo rozhodovat o životech druhých. Zklamána nenávistí magických bytostí a životem, Ší-ryen svou moc upevní a začne vládnout tvrdě, nemilosrdně, bez slitování, se záměrem zmasakrovat současné obyvatelstvo a oplatit mu vše zlé, co jí napáchali. Zničit současný svět, aby mohl po čase povstat nový a lepší. Nastane období krutovlády a válek vleknnoucích se staletí.
Svět je v trokách. Zničené budovy, nefungující přístroje, u nichž už jen ti nejstarší vědí, k čemu kdysi sloužily. Nikdo si nepamatuje, proč války vlastně začaly. Vědí jen, že chtějí zahubit monstrum, které jich ve své krutovládě miliony zavraždilo a zničilo jejich svět.
Lidé hladovějí, žijí v úkrytech ve strachu a špíně, vycvičeni k boji o život. Gangy se zabíjejí mezi sebou kvůli potravě, především ale chtějí zabít Smrt.
Šíryen žije jako troska naprosto stejným životem. Neustále na útěku, naplněna nenávistí k živým bytostem a životu, skrývající se, aby přežila a dovedla svůj plán ke konci. Obklopena skupinou bytostí, které ji podporují, pomáhají jejímu cíli bud z vlastní vůle, či nedobrovolně. Její fyzická schránka se rozpadá, stejně jako její moc kolísá ve vztahu k zuboženému stavu jejího světa. Pro jejího slabého ducha je stále těžší držet si svou fyzickou formu. Šetří sil, co může, nezabíjí, střádá energie, schovává se a veškerý zbytek svého času tráví spřádáním kouzla, které ji přivede zpět. Znovu, v plné síle a největším rozkvětu, aby mohla zasadit poslední a konečný úder, čímž odstartuje novou éru svého světa.

Jako bytost v novém světě:
Po provedení zamýšleného kouzla se Šíryen zrodí na opuštěné ledové horské pláni. Bohužel ve špatném, cizím světě. (Zatím nevím, jak je možné, že se trhlinou dostala pryč z toho svého)
Toto zrození přívalem její energie vyhubí nezanedbatelnou část obrovského lesa táhnoucího se napříč celým světem. Les se proudí, začne se bránit, rozrůstat se a pomalu pohlcovat okolí,…
Zmatené znovuzrozené, čisté Ší, trpící ztrátou paměti, si ihned všimne Venninmonian, místní smrt. Ví, že Šíryen do jeho světa nepatří, nechápe, jak mohla nezávisle na něm vyhubit tolik života a zároveň ji, jako jedinou bytost, s níž se setkal, nemůže zabít. Neví, co je zač. Nikdo rovněž neví o jejích magických schopnostech, protože ani ona sama si na ně nevzpomíná a neumí je používat.
Šíryen bloudí po kraji, nese s sebou nepříjemný pocit a v obyvatelích světa vyvolává úzkost. Místní z ní mají strach a cítí, že to ona může za úhyny zvířat … smrt si jí všímá (dokonce se pro ni po čase zhmotní), les roste,…. Jediným cílem Šíryen nyní je, zjistit kdo je, proč a jak se zde vzala, proč kolem ní vše umírá.

Popis:

Jako éterická bytost:
Nehmotná, bez barvy, všudypřítomné vědomí s neurčitými myšlenkami, které se jen velmi pomalu stávají konkrétními. Cestuje, koná i komunikuje prostřednictvím myšlenek. Svuj svět vnímá skrze kolektivní vědomí obyvatel.

Jako hmotná bytost:
171 cm vysoká, velmi hubená a kostnatá. Její kůže je bledá, poněkud našedlá, vlasy dlouhé, lehce zvlněné, temně modré, s věkem a zážitky bělají. Má protáhlý obličej, vysoké čelo, hluboké chladně zelené oči, dlouhé plachlovité, seřízlé uši; výrazné lícní kosti, rovný dlouhý nos. Dlouhý krk, malá prsa, propadlé břicho, dlouhé nohy, ruce a prsty. Má dlouhý holý, silný ocas.
 


Komentáře

1 stuprum stuprum | Web | 29. června 2016 v 13:19 | Reagovat

Má prsa i ocas? Oo. Nicméně by asi měla začít praktikovat magii. :D

2 Šíryen Šíryen | E-mail | Web | 20. července 2016 v 3:10 | Reagovat

Přesněji dvě prsa a jeden ocas :3
Však ona na to přijde =)

3 ducklife 4 ducklife 4 | E-mail | Web | 23. července 2018 v 6:06 | Reagovat

Thanks a lot to Harry for sharing the full version software of Oracle Database.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama