Spontánní sesuv půdy

10. března 2015 v 20:25 | Šíryen |  Asinihilismus

Není to teď moc dobré.
Já nevím proč. A kéž bych věděla.

Dnes jsem odešla z vyučování...
Byla jsem zcela mimo. Pořád se hrozně klepu a třesu. Často. Vrávorám a nemohu se uklidnit. Asi mi brzo praskne hlava a chce se mi brečet. A já nevím proč, ani jak... ale jsem úplně v háji. Zkrátka bych další vyučovací hodiny už nezvládla, tak jsem pláchla a doufala, že se při cestě na vlak neskácím.

Včera jsem přišla domů v šest večer a od 20:30 do 21:45 "spala". Následně do tří dělala maturitní otázky a od 3 do 5:20 jsem po urputném snažení upadla opět do "spánku", ze kterého jsem se co chvíli budila bolestí pro šílenost mých snů. Které si nepamatuji. Jen tu bolest.

Je toho na mě moc.. Vím, že je spousta horších situací a lidé se z nich nehroutí a proto mě to nehorázně štve. Já se štvu.
Je mi špatně i fyzicky, ačkoli"je to v hlavě". Nevím, co dřív, nevím, co bude; všude kolem se setkávám sobrovskými očekáváními anároky, které nemám šanci uspokojit, či zvládnout. Je to úplně všude.
V tuto chvíli propadám z informatiky, mám jen zlehka rozdělanou maturitní práci; nedovedu si představit, jak se proboha naučit na společenské vědy a přijímací zkoušky SCIA absolutně nezvládám. Nemám ponětí, zda se dostanu k maturitě, natož, jestli se vůbec najde škola, na níž percentilem dosáhnu...
Pochybuji, že to s TSP bude lepší.. skvělou argumentační a verbální část mi kazí velmi bídné části analytické a numerické oddíly. Natož ZSV!

...A informatika? Ta není špatná, špatné jsou akorát dvě šílené látky, skrz které se neumím dostat. Spolužáci se snaží mi pomoci co mohou, ale já tento vzorec uvažování zkrátka neovládám. A přijdu si hloupě. Je to hlavně o logických úvahách a mě zřejmě schopnost logicky uvažovat chybí.

Není nic, v čem bych vynikala, nebo byla alespoň trochu dobrá, či se v tom mohla uplatnit. Nemám nic, čím bych mohla kohokoli obohatit, oslovit, či mu být prospěšná. Začínám si klást otázku, k čemu tu vlastně vůbec jsem.
(Asi, aby se vůči mně mohli druzí vymezit a cítit se lépe)


...A tak společnost vytvořila zcela zbytečného člověka.


It's just a spark, but it's enough to keep me going
And when it's dark out, no ones around, and it keeps glowing
 


Komentáře

1 ohm ohm | 22. března 2015 v 18:54 | Reagovat

Odpověď na základní otázku života, vesmíru a vůbec najdeš v knize Stopařův průvodce po Galaxii.
Pakliže nemáš trpělivost, náladu, či průkazku do knihovny, prozradím ti ji. Ale varuji Tě! Tvůj život už nebude takový jako před tím! Máš ještě čas odvrátit zrak a stránku zavřít!
Pokud si tak už neučinila nebo nevíš kde se stránka zavírá věz, že tato odpověď zní 42! :)

2 Vivi Vivi | Web | 26. března 2015 v 21:22 | Reagovat

Akože rozhodne nesúhlasim s tvojim článkom. Nič tam nieje pravdy.
Chápem že sa cítiš mizerne, titeto pocity poznám ale v prvom rade si musíš priznať že si uplne užasná v umení a to poprieť nemôžeš:) V druhom rade, si velmi inteligentný človek a vtretom rade si užasná v jazykoch,. prečo by ťa inbak vybrlai na vymenny pobyt?
Ostatné neviem čo a ako kedže ťa osobne nepoznám, ale ja verim že túto krízu prekonáš. A hlavne nemysli nato "čo bude" ale snaž sa a aj ked nebudeš najlepšia, dôležité je že sa snažiš:)

3 Gabi Gabi | Web | 5. dubna 2015 v 14:07 | Reagovat

Myslím si, že v těch špatných situacích, kdy nám prostě není dobře, není nic zlého na tom, se utápět v sebelítosti a shazovat se.
Reaguji spíš na komentář výše, nepřijde mi moc důležité to, že se člověk snaží, protože snaha je dobrá a důležitá tam, kde jsou věci neutrální a nebo ztracené.

Na druhou stranu, není úplně jedno, jestli Tě má společnost nějak považovat za něco? Prostě jen žít a dělat, co chceš Ty.. proč hrotit to, že máš v něčem vynikat nad ostatními? proč se srovnávat? nepřijde Ti zbytečné spíš toto?

Po delší době zavítám na Tvůj blog a je to plné negace vůči Tobě samotné.. Při tom můj osobní názor na Tebe je, že je zbytečné se tím užírat.. Jinak jsem Moss, kdyby si nevěděla.:)

4 Amia Amia | Web | 31. května 2015 v 14:35 | Reagovat

Zbytečnost člověka se neměří schopností zvládat jeden určitý typ úkolu. A i kdyby ano, žádný člověk není zbytečný. Nebo jsme zbyteční všichni.
Zbytečným se člověk udělá sám, jak ostatně říká už Puškin. Ne někdo jiný.

Přeju ti, aby tě tohle období co nejdříve pustilo. Protože pak se všechno najednou zvládne :)

5 Šíryen Šíryen | E-mail | Web | 8. července 2015 v 14:07 | Reagovat

[1]: Znát odpověď mohu... ale to neznamená, že si s ní dovedu správně poradit a použít ji =)
[2]: Lidí, kteří kreslí, jsou mraky a většina je v tom lepší, než já. Vím o fantastických umělcích, s nimiž se nemám právo srovnávat... A navíc... kreslení pořádně ani k ničemu není...
Jsem ale moc ráda za povzbudivá slova, děkuji... Třeba ještě něco najdu
[3]: ...Spíše v sobě nevidím nic já, než společnost. V ostatních to nevidím rovněž, ale oni se z toho alespon nezdají být tak zničení... Ten rozdíl je tak citelný, že se srovnávání nevyhnu. Zbytečné to ale je, v tom máš pravdu.
Dříve plný negace nebyl?
[4]: Všechnu zbytečnost světu udávám já tím, že ho k tomu odsoudím. Zatím jsem ale nenašla způsob, jak ho tak nevidět..

6 Amia Amia | Web | 18. srpna 2015 v 23:04 | Reagovat

[5]: Tak ho tak viď...
A pak pokrč rameny a dělej to, na co máš chuť. Když je svět zbytečný, je mu alespoň jedno, co dělám. Takže si vychutnám tu svobodu.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama