Otevřít se

22. prosince 2014 v 15:06 | Šíryen |  Asinihilismus
Držím se a přetvařuji, usmívám se,… ale už na to nemám. A nechci. Ničí mě to. Ale zároveň mi to brání v tom, abych se zničila sama. Jako bych se držela v ochranné bublině sama před sebou. Já nechci spadnout zase zpět. Nechci zase o všechno přijít!
A přitom,… přitom vlastně stejně nic nemám.
Mám přátele. Nejsem sama.
Tak proč se tak tedy skrz naskrz cítím? Protože se snažím si je držet od těla co jen to jde. A je to stále těžší.

"Tu me vends du rêve"
"Otevřel jsi mi oči a ukázal svět."
Kdyby se tohle nestalo, nevěděla bych, o co všechno jsem přišla. Kdyby se tohle nestalo, tak už bych tu nebyla.
Lituji se.

Neumím být na věci sama. Neumím to a už ani nechci.
A nyní, když mám možnost to všechno opět získat zpět, tak se bojím. Bojím se, že si ublížím. Bojím se otevřít se jim… jemu,… protože bych se k němu příliš připoutala a odchod by pak až příliš bolel. Mám strach a nevím, jak dál.
….
Jenže tohle si mohu opakovat vždy a stále po celý zbytek života, který tím jen promarním a v němž se udusím. Sama.
Jsem přespříliš odtažitá a nic nevzniká z mé iniciativy. Nechávám to celé plynout, jako by mi to bylo jedno. Jenomže opak je pravdou a mě mé chování trápí! Nedělám to naschvál, je to podvědomá obrana, která mi brání leda ve štěstí. Netrápím jen sebe. Já trápím i je. A hlavně jeho.
Chci do toho jít naplno a půjdu, protože mi to za to stojí. Protože tuto šanci nechci ztratit. Mám ho ráda. Už delší dobu více, než by mi bylo milé.

…Jen se bojím, že už je příliš pozdě.

Noci jsou vlahý a takový,
že srdce buší hladový,
cítíš to v sobě a víš to.
Mezi ním mezi ní byly detaily
a kusy líčidel, který dopadly
na ubrus a na zem.
Ale po pláči bylo čisto.
 


Komentáře

1 ohm ohm | 22. prosince 2014 v 21:03 | Reagovat

Být někomu zcela otevřený není vůbec snadné. Tvé srdce, duše, myšlenky, pocity jsou vydány všanc a možná je všechno ještě mnohem více citlivější. Každé neopatrné slovo nebo dotek mnohem více bolí. Uvědomují si to ti pro něž si odhodlaná toto učinit? To já nevím. Možná tu odpověď začneš hledat ty nebo to ani není správná otázka.
Obávám se, že na otázky které jsi si položila ve svém příspěvku, musíš hledat odpovědi zase jenom ty. Taková slova si asi nečekala, že? Občas je člověk na ten svůj život hrozně sám.

2 * * | 28. prosince 2014 v 14:40 | Reagovat

Následujícího dne pronikly na svatou půdu dvě ženštiny. Pozdravil je na dvakrát, aby upoutal jejich pozornost. Poměřil si je pohledem a pak z auta přispěchal ještě jeden muž, asi když viděl ty nůžky...
Tak nám EU vzala zlatý poklad. A co já sakra s tím mám dělat! A nedají si říct a nedají a pořád přijíždí... Asi na ně budu muset zavolat statečného kováře...
Fakt už se nedivím žádné z vás přoč jste takové a chápu vás. Jak se asi může cítit mladá holka, které jednou řeknou piš s ním a pak zase ne a pak jo a ne a jo a ne a až do skonání světa jak o červené pančošce...

3 Tea Tea | Web | 11. ledna 2015 v 0:46 | Reagovat

Být sama neumím taky, samota mě ničí, deprimuje a cítím se opravdu živá jen, když jsem s těmi, kteří mě dělají šťastnou, ale moc dobře vím o čem píšeš. Otevřít se, dát vše najevo, přiznat si to i sama, přesně v čem momentálně lítám taky, protože se bojím, když si to přiznám,  že mi na někom začíná záležet víc, než je milé a správné, zklamu hlavně sama sebe, protože, to není, jako u tebe, že tím můžeš získat moc pěknou věc, já vím, že v tomhle já ho získat nemůžu. Přeju hodně štěstí, aby u tebe zklamání rozhodně nepřišlo :)

4 Šíryen Šíryen | E-mail | Web | 8. července 2015 v 13:06 | Reagovat

[1]: Myslím, že uvědomují,... a právě proto si u některých z nich ani nejsem jista, zda o to stojí.
JE lepší, na něj být sám. Zranit Tě pak může jen jediná bytost.
[2]: Kéž bych Tvým slovům rozuměla alespon o trochu víc, než rozumím
[3]: Věcí, která mě trápí je nejen, že čím mi budou bližší, tím více mohou ublížit oni...ale i já...
Nic není jisté a nic není nemožné... I já Tobě přeji štěstí.
Děkuji

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama