Výměnný pobyt v Česku (4. Den)

30. května 2014 v 19:12 | Šíryen |  Zážitky a „skutečnosti“

Nějak jsem neměla sílu to hned sepsat…

Pátek 11/4/2014 (-diskotéka)
5 38 Vstávám a koupelnuji se
6 10 Jdu vzbudit Pierra, připravím mu kávu, jím, dám Pierrovi s sebou svačinu
6 30 Vycházíme z domu. Už jsme se spolu ráno naučili celkem dobře fungovat,…
Po cestě na vlak Pierra varuji ->škola mi končí příliš brzy (odpadla hodina), než abych tam 4 hodiny čekala, než přijedou z výletu (Lidice, Karlštejn). Markét s její korespondentkou Marií ho tedy vezmou do vedlejší vesnice, kam si pro něj přijedu na motorce.
6 40 Jsme s Markét, Marií, Mou spřízněnou duší a Charlotte ve vlaku, jedeme do Humpolce, scházíme kilometr ke škole a v 7 30 necháváme Francouze před budovou. Sami máme: Biologii, angličtinu, fyziku, společenské vědy, francouzštinu.
13 07 Jedu vlakem domu, vykoupelnuji se a dám se do kreslení obrázku pro Pierra.


17 15 Vyzvedávám Pierra ve vedlejší vesnici na motorce a poté, co ho obeznamuji ho s tím, že až sníme bramboráky, v 7 vyjíždíme do Humpolce, se jde vysprchovat.
19 20 Dorazili jsme do jisté "restaurace" a usedli ke stolu do křesel. Zanedlouho přišla číšnice s tím, že u tohoto stolu nemáme co dělat, neboť naše je ta dlouhá řada židlí; spojeno mnoho stolů, co se táhne přes celou místnost. Po přepočítání židlí (24) nechápeme. Objednali jsme si přeci 35 míst! Postupně přicházejí další lidé.
Francouzky přišly i přes námitky jejich korespondentek jen v tílcích a sukýnkách a pak si celý večer stěžovaly, že je jim zima.

Jedna holka zuřivě protestuje proti tomu, aby jejímu Francouzovi nalévali alkohol, protože se bojí, že by se opil (nechápu -byl to ten nejvzornější a "nejuťáplejší" z nich) a domlouvá se na tom s číšnicí, která se brání tím, že nějakého jednoho kluka neuhlídá. Z nás nejstarší slečna, která celou tuto akci v restauraci zařizovala, tedy nadšeně přidá, ať alkohol nenalévají nikomu z Francouzů. Prý aby se neopili,… (Jakou to má, sakra logiku, když je za chvíli chtějí vzít na diskotéku?! Pokaždé, když si řeknou o pivo, jim nevědomky donesou pito, drinky nenalévají.)
Přicházejí další lidé, všechna místa jsou již obsazená a my se hádáme s obsluhou, že jsme měli objednaných 35 míst. Což ostatně potvrzují. Pobouřeně nám tedy povolují obsadit i malé stolečky s křesly.
Opravdu mě to tam štve, celou dobu jen zařizuji a starám se a nechápu, co má znamenat ta prohibice. Mnoho Čechů bere alkoholické nápoje pro své Francouze "na sebe".
Francouzi si sesedají k sobě na jeden konec stolu, Češi na druhý, já se nudím, sedím a jsem stále pobouřena. Alespoň jídlo zde bylo dobré. Quesadilla vegetariana.

Pierre se mě přijde zeptat, zda bych jemu a jeho kamarádovi mohla vzít každému po panáku. Doposud nic neměl. Proč ne. Když se nesou ke stolu, zjistí to ona dívka, která uvalila na Francouze interdikt a začne to příííšerně řešit. Začne tam vést výchovné řeči k těm dvěma, mě se ptát, proč jsem to udělala, sama rozumovat, bavit se o všem s číšnicí,… nakonec podá panáka mě, druhého si vezme ona a přiťukne si se mnou. Zaraženě a naštvaně jen zůstávám stát a ptám se Pierra, zda se mu už nechce odejít.

21 20 Stojíme před restaurací a čekáme na někoho, kdo zná cestu. Nakonec nás vedou dvě starší holky se svými korespondenty. Poslední část cesty běžíme, protože mají díky nějaké soutěži do 22 hodin vstup do klubu zdarma. My ostatní platíme 50 Kč.
22 00 Klub se mi absolutně příčí, ostatně, jsem tu jen proto, aby měl Pierre zážitek. Na nemnoha "zábavách" u nás ve vesnici jsem už byla, čistě pro zkušenost, a ty byly oproti tomuto skvělé. Byli tam přátelé z okolí, popíjeli pivo, byli rádi, že se vidí, hrála rocková, česká hudba, lidé se přidávali se zpěvem a nálada byla příjemná. Tohle byla diskotéka s lidmi v lesklých tricích, třeštivou hudbou, neony, …

Tuto noc je mi 18 ->Jedna z holek, co nás sem doprovodily, mě pozve na panáka tequilly (doposud jsem ji nikdy neměla) a já seznávám, že tohle je asi tak jediná cesta, jak si dnešek alespoň trochu užít. Další panák Becherovky a já se v zoufalé snaze se z tohohle úmorného večera nerozbrečet, nechávám strhnout do davu na taneční parket.
Lidí přibývá,… Francouzů je mezi nimi asi 25 a všichni jsou velmi snadno poznat. Hlavně odění dívek je naprosto
charakteristické a na naše standardy děsivé.


23 00 Potkávám spolužáka z paralelní třídy - septimy. A nadšením se mu div nevrhnu kolem krku. Rád by si se mnou dal panáka, tedy mu vysvětluji, že mi nenalijí -kontrolují občanky a mě je 18 až s odbitím půlnoci. Bere pro nás tedy pro každého Becherovku,… a poté Ferneta, jakožto přípitek k osmnáctinám. Navzájem nechápeme, co tam ten druhý z nás dělá -oba jsme metalisté a diskotéka s blikajícími světly opravdu není náš styl… Já kvůli Francouzovi, říkám, a on, protože se sem s přáteli přesunuli po oslavě spolužákových osmnáctin. Je tak malá pravděpodobnost, že jsme se tam mohli potkat,…
24 00 Musím odejít. Jaká škoda, zrovna jsem se přiopila tak, že mě to tam začalo bavit a potkala skvělého picího parťáka… Nalézám opilého Pierra a ten jde bez protestů se mnou ven, čekat na odvoz. Oba dva se smějeme, vyprávíme si, chytáme se kolem ramen a zpíváme, přičemž Charlotte se k nám s chutí přidává. Má spřízněná duše (abstinent) stojí opodál a nasupeně na nás hledí. Soucítím s ní, zároveň ale na ni vytahuji, že opravdu nemá proč být naštvaná -všichni jsme v pořádku, v žádném případě ne ožralí; jen v dobré náladě. V tomto jí nerozumím. Dříve to byla ona, kdo se opíjel. My jsme oproti ní zlatí.
00 10 Táta mě s Pierrem bere domů, v autě se velmi dobře bavíme a smějeme.
00 40 Jsme doma; jsem u Pierra v pokoji, píšeme Pierrově bratru hlouposti o tom, jak jsme opilí; chlámeme se, skvěle si povídáme…například o Pierrově snu jet do Kanady a studovat zde informatiku na nejlepší možné úrovni… Nálada je dokonalá…

Je bezpečnější se dále nerozepisovat………………………………………………………………………………
 


Komentáře

1 Vivi Vivi | Web | 1. června 2014 v 16:59 | Reagovat

Nechápem prečo to dievča nechcelo aby tí Francúzi nepili žiaden alkohol. Ani pivo? wtf?
Nieje to trošku prehnané, viem si predstaviť kaé nervy by som mala ja keby som obla na vymennom pobyte vo Francuzsku a nejaká trápna francúzska by mi zakázala piť alkohol. Je to predsa moja veC! A nieje nič zlé na tom ak je šlovek v nálade, ved neboli ste ožratí.
A ako to teda dopadlo po tej dokonalej náladE? :)

2 Ewiline Ewiline | E-mail | Web | 6. července 2014 v 20:14 | Reagovat

Páni, to byla hodně krutá oslava! Gratuluji k osmnáctinám ;)
Páni znovu! Pamatuju si na tvůj blog ze svých začátku :D Je pořád stejně skvělý jako kdysi :333
Takže si jela do Humpolce? :O :D Bydlím kousek odtud ;) Vlastně spíš kus, jsme okres Pelhřimov :-D

3 sarush ef sarush ef | Web | 8. července 2014 v 2:06 | Reagovat

Zvláštní slovo, vykoupelnovat se :D

4 fruvous fruvous | Web | 20. června 2015 v 20:08 | Reagovat

nebankovni pujcky bez nahledu registru 8-)

5 Šíryen Šíryen | E-mail | Web | 8. července 2015 v 20:55 | Reagovat

[1]: Já to rovněž vůbec nechápu. JE to celé nesmyslné =/
Dopadlo to dost... hmmmmm =D totiiiiiž...

[2]: Moc děkuji! =D Také bydlím koudek od něj =D Tak trochu u HB.. =D

[3]: líbí se mi =D

[4]: a jéje =D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama