Výměnný pobyt v Česku (1.den)

21. dubna 2014 v 18:49 | Šíryen |  Zážitky a „skutečnosti“

Úterý 8/4/2014
6 40 Nasedám do vlaku, propadám panice.
7 50 Začala hodina Biologie. Společně s Markét sedíme u okna s výhledem na parkoviště, kam by měli Francouzi kolem půl 8 přijet. Celou hodinu tedy hledíme z okna a přehnaně reagujeme na každý zvuk motoru, který je možno zaslechnout. Udržet pozornost při biologii a dělat si zápisky jsem opravdu nezvládla.
8 35 Končí hodina, Francouzi dosud nepřijeli a my se přesouváme do 3. patra na chemii. Zde žádný výhled není, a proto utíkám každou minutu přestávky přes celou školu, abych se podívala, zda se stav nezměnil. (Ano, když jsem znepokojená, vystresovaná, těším se, bojím se,…a nejlépe všechno dohromady,… jsem strašlivě hyperaktivní, hrozně moc mluvím, stále něco dělám, mé vystupování je nesmírně teatrální a přehnané) A náhle běžím do třídy s tím, že "UŽ JE TU AUTOBUS, UŽ JE TU AUTOBUS, UŽ JE TU AUTOBUS, UŽ JE TU AUTOBUS!!!!!!!!!", načež všichni mí spolužáci běží za mnou zpět k oknu a společně z něj vytřeštěně hledíme.


8 45 Chemie, která mě ale výjimečně velmi upoutala. Snad to bylo tím pokusem. Anebo tím, že mé nabuzení zcela opadlo a zůstalo jen zoufalství popisované v předchozím článku
9 30 Jdeme si vyzvednout své korespondenty do studentské místnosti. Pierra nikde nevidím. Teprve až všichni odejdou, najdu ho, jak na mě ležérně mává roztažený na gauči. Sečkáme tu s pár ostatními lidmi celou přestávku, protože naše třída je zamčená.
9 50 Angličtina. V naší jazykové skupině je nás 11 + 3 korespondenti. Naše učitelka zcela zapomněla, že tu Francouzi budou, proto improvizuje, přinutí nás, si nasadit sluchátka a mluvit spolu navzájem o módě. S Pierrem si celou dobu povídám o tom, jak nás toto téma nezajímá, I do not care, ať si všichni nosí, co chtějí. Boring…
10 45 Matematika. Korespondenti sedí v zadních lavicích, učitel se snaží zapojit do dění i je. Hodina je náročná a zábavná, vynucující si pozornost. Jako vždy.
Pierre se pošťuchuje s mými spolužáky. Tomáš celou hodinu vykřikuje "Kamufláž! Kamufláž!", protože je to prý jediné francouzské slovo, které zná a Pierre ho učí sprostá slova ve svém jazyce. ("Hele, když mu budu pořád dokola říkat jen -kamufláž., bude si o mě myslet, že jsem debil?")
11 40 Dějepis. Hodina opět náročná, zábavná a vynucující si pozornost. Někteří Francouzi usínají po náročné noci v autobuse.
12 25 Po varování, že celou cestu poběžíme, popadnu svého korespondenta a utíkám (vždy takřka běžím-nechci čekat frontu) s ním přes město do školní jídelny, kde na nás čeká "smažák". Logicky dojíme dříve, než všichni ostatní. Propustím Pierra ven s tím, že si jde zakouřit a setkávám se s ním ve 12 55. Poté čekáme s ostatními účastníky výměnného pobytu před školou. Francouzi kouří, Češi vypjatě stojí. Je to zvláštní,... prapodivná, až přílišná vypjatost, stres, ačkoli není důvod se kamkoli honit.
Ve 13 25 nám začíná hodina tělocviku, protože ale náš telocvikář odmítl francouzské studenty přijmout, jsme společně se 3 dívkami z hodiny uvolněny a hlídáme asi 20 Francouzů ve společenské místnosti. Opět strašně divný pocit,... Od té jediné hodiny angličtiny jsem s Pierrem neměla moc šanci blíže konverzovat.
14 00 Snažíme se Francouze dovést na smluvený sraz před budovu -čeká je prohlídka Humpolce-, oni jsou ale líní, zabednění a nehodlají se zvednout. Zkrátka se jim nechce a je jim to ukradené. Vše tedy vyřeší až křik učitelky.
Po mé "dvojhodinovce" informačně-technického základu, při níž jsme se zaobírali PSPadem, jsme si Francouze v 16 00 vyzvedli před školou, jejich zavazadla naložili do aut, kterými pro nás přijeli rodiče a odjeli jsme domů. Skvělm zážitkem Pierrovi jistě bylo, po cestě se setkat s aktivní, páchnoucí kafilérií.

Doma jsem Pierra dovedla do jeho pokoje a řekla mu, ať pro mě přijde, až se zabydlí.
Za půl hodiny mi zaklepal na dveře s pobaveným výrazem a žádostí-> "Are you here?" "Yeah and you?" "No, I'm a wizzard. Guess what I need." "A dinner?" "Non" "Bathroom?" "Non, after" "I know, you're a wizard and you want to show me some tricks!" "Em, non, try it again." "So,... Maybe you have a mushrooms in..." "No mushrooms, stop it!:-D I want to know ... Where can I smoke here, and is it a problem for your parents ? And password of internet..."
A poté, co si suverénně odešel ven zakouřit, mi napsal na facebook... "Behind you" Opravdu nechápu, jak se mu to povedlo, protože po chvíli nechápavosti, když jsem se skutečně otočila, stál přímo za mnou! Dveře byly otevřené, ale i tak -dokázat se někomu nepozorovaně dostat za záda, je hodně drsný výkon. "Is your father here now?" Předtím byl totiž v práci..."Yeah, in the kitchen." Otočil se, sešel schody, vešel do kuchyně, podal mému otci ruku, pronesl: "Achoj!", znovu se otočil a šel zpět do pokoje. Bylo to tak hrozně,... divné. Z jeho suverénnosti, přímosti, úsečnosti a nesdílnosti jsem byla nervózní celý pobyt, protože vše se odehrávalo v právě takovéto vypjatosti. Naši byli vřelí, přívětivější, než je znám, starostlivější, mamka neustále vařila, každý den byly zákusky, honosné večeře,... ale Pierre se opečovávat zkrátka nedal. Choval se dál, jako voják, který je ve službě ikdyž mu již skončila a nenechal se zlákat.

Jet se někam "podívat", odmítl; omluvil se, že je unavený.
Šel do sprchy. Když jsem pak pro něj před osmou přišla se zprávou, že je večeře,-kapr s brambory-, již spal.
Tohle bylo mimo Vánoce poprvé, co jsme večeřeli všichni pohromadě,v rodinném kruhu.
Bez Pierra.

Listen.This is a very calm song. I guess you will like it.
You're right.
 


Komentáře

1 Vivi Vivi | Web | 22. dubna 2014 v 17:57 | Reagovat

Ten Pierre ma desí, ale taktiež mu závidim jeho suverénosť. Ale nakoniec nebolo to až tak hrozné, že :) Máš dalšiu skusenosť do života a myslím že aj on:) a mali ste slavnostne jedlá, to vždy poteší hihi :)

2 Radka Radka | E-mail | Web | 24. dubna 2014 v 21:17 | Reagovat

Kam se ztratila Pierrova společenská stránka? No, asi to bylo únavou.
Pokud jde o soudržnost, každý důvod je dost dobrý ;-)
P.S. Ty kouříš???? O_O

3 Amelie Amelie | Web | 26. dubna 2014 v 21:54 | Reagovat

Cítím se divně, jen to čtu. Já bych na takovou výměnu neměla, takže obdivuji tvé rodiče. Ale jako zkušenost dobrý.

4 all-is-magic all-is-magic | E-mail | Web | 27. dubna 2014 v 12:12 | Reagovat

Hehe, tak já měla na výměnný pobyt sdílnějšího Pierra :D
A taky furt kouřil, což mě štvalo... :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama