Jaké mívám sny

17. ledna 2014 v 18:43 | Šíryen |  Iluze
VÝTAH SNŮ ZE SEŠITU, DO NĚJŽ JSOU ZAPISOVÁNY
Doslovný přepis, zaznamenaný po probuzení, doplněný o tehdy aktuální připomínky
Na fotbalovém hřišti jsme s bratrem běželi zprava doleva a honilo nás strašně mnoho čehosi. Naproti nám běžel táta a honilo ho téže strašně mnoho čehosi, jen v jiné barvě. Běželi jsme proti sobě a já netušila, co se stane, až se srazíme. Pak sen končí.
__________
Divákem svého znásilnění
__________
Během 2 dnů přivezli na psychiatrii 5 dívek, (Ujetá na zvířata/historii,krvavé války/mající svůj vodní svět/anorexie/jsoucí úplně mimo) a já jsem co chvíli jednou z nich. Poznávám prostředí, lidi v něm a žiji svým vnitřním světem. Do koupelny, pro jídlo, mě vodí mladý kluk a já mu vždy vyprávím malou část svého příběhu. Svého, jedné z nich.
__________
Pouze útržkovitě se mi vracelo ve vzpomínkách, že všechny ty mrtvoly kolem, v ohromném plesovém sálu, mám na svědomí já.
__________
Babičky přítel každou polovinu švestky narouboval jinak. Po snězení byla v každé jiná pohádka.
__________
Hrad, k němuž jsem došla žil. Plnil má přání (Okna, otevřete se! Sklenko, přilétni!), pak ale oznámil, že je v mém zájmu odejít. Začaly se ozývat skřeky, koberce podrážely nohy, dveře se zamykaly, v zrcadlech ohavné záblesky, panenky v kočárcích, skříně… místnosti ke mně mluvily…
__________
Křídla se mi začala trhat. V místnosti na konci chodby bylo osm záchodů. 4 a 4 naproti sobě. Naproti, v 1. Byla snůška šatů a masa pokrytého lepkavou černou krví a šedým obalem. Ve 3. Bylo oběšené tělo. Pěkně staré, ale ještě se přímo nerozkládalo. Na straně u dveří v 1. záchodě seděla zetlelá našedlá postava na WC, na 2. záchodě celkem hezká holčička v krajce, s oteklou bílou kůží a pramínky krve na opuchlém obličeji. Všichni mrtvi. Přála jsem si, aby sem za mnou někdo přišel… Něco mi nedovolovalo cokoli dělat, pouze jsem si uvědomovala jejich přítomnost, smrad, záchody, rozklad, prázdné masy vlhké organické hmoty. (Pozn.: po probuzení jsem běžela zvracet. Pach byl inspirován odérem kafilerky, hniloby, krve, zápachu oblečení po "akci". Nesmírně realistické - ani hodinu po probuzení jsem jej nedostala z hlavy)
__________
Jela jsem na kole a rozrazila si kolena. Pak, u levé nohy mi břitva kamene zajela od kolen, až do poloviny holeně ke kosti; odřízla značnou část kůže od masa, které na noze ale stále drželo. Bolelo to jak… ale stále jsem mohla bez problémů existovat. Následně to ovšem začalo nehorázně krvácet (pozn.: inspirace viz zveličená chvíle napětí, než začne pořádně krvácet hluboká řezná rána (?)) a táta mě, protože jsem prý prase, vyhodil z obýváku za dveře, na chodbu. Rána byla skutečně HODNĚ hluboká. Začaly mi téct slzy a snažila jsem se odříznutou kůži se svaly přehrnout přes nohu, aby cár svalů nezavázel a já se mohla o pahýl své nohy starat, ošetřit jej. Mamka mi pomáhala. Křik, ale nepřestávala jsem. Pak, když jsem byla schopna vnímat, mi řekli, ať se optám na FB, co s tím.
__________
Rozřezali mi nohy a chtěli vyměnit kosti a klouby u palců. Byl tam i můj šermíř. Chtěla jsem utéct, ječela, řvala, trhala si vlasy a rozrývala si stehna nehty (Pozn.: věřím, že mé dlouhé nehty by přesně takové zvěrstvo svedly) Krev a nesnesitelná bolest. Pak jsem si uvědomila, že před svým milým nemohu. Byla jsem teď silná a trpěla tiše. (Pozn.: Inspirováno již prožitým trháním nehtů)
Tyto zápisy bývají nejupřímnější a nejzvláštnější. Často je píši se zavřenýma očima, v polospánku. Jakmile se plně probudím, sen zmizí a už si nevzpomenu.
Jsou tam zajímavé obraty. Spontánní a syrové. Tak, jak to vypadne ze spícího člověka.
Vzpomínám si na každý sen, který jsem zapsala. Ale bez zápisu by se mi nikdy nevybavil.
 


Komentáře

1 Radka Radka | E-mail | Web | 17. ledna 2014 v 19:03 | Reagovat

Vyhnána z hradu a určena tiše trpět. Myslím, že to má souvislost. Promyslím a napíšu :-)

2 ohm ohm | 18. ledna 2014 v 0:04 | Reagovat

Dovol abych se "pochlubil" já se svým snem který se mi často opakuje. Přicházím v něm o své zuby. Nevylamují se, ale praskají.

3 Malleus Malleus | E-mail | Web | 20. ledna 2014 v 17:28 | Reagovat

Doufám, že se Ti zdají i příjemnější sny. Ten silný vliv na fysickou stránku je poměrně znepokojivý. Nepociťuješ v důsledku takových snů tlak i na psychiku?

4 Amia Amia | Web | 2. února 2014 v 23:51 | Reagovat

To jsou... dokonalé sny.
A zápisy stejně tak

5 Šíryen Šíryen | E-mail | Web | 4. února 2014 v 8:22 | Reagovat

[1]: Děkuji=) Párkrát se opakoval. Ne úplně stejně, ale opakoval
[2]: Věz, že má představivost je opravdu velká. Budu tedy ráda za své sny o nohou. Děkuji za pochlubení se
[3]: Mnoho hezkých snu jsem nezažila, bohužel. Vybavím si dva, jinak je každý spíše náročný na strávení.
Pociťuji. Svého času jsem se nechávala slyšet, že nenávidím spánek a vyhýbala se mu, seč to šlo.
[4]: Dokonalé, to jsou=)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama