Ukryta v lese

8. září 2013 v 15:35 | Šíryen |  Iluze

Oči jsme měla zavřené, ale i přesto jsem cítila, věděla o hebké mlze, která nás zahalila. Přes ni se všechny zvuky bitvy v povzdáli zdály tak tiché a nekonkrétní, že občas splývaly v ticho. Rozhlédla jsem se a snažila se ho vypátrat pohledem. Ale mezi pár ledabyle vzrostlými stromy v dohledu nebylo jediného člověka. Hustá bílá mlha se držela těsně u země a jen pozvolna se neinvazivně vznášela do čím dál větší výšky. Seděla jsem již hodnou chvíli ve vlhké vysoké trávě a v rukou držela stéblo s právě vykvetlým poupětem.
..........
Ukryta v křovinách a z dosahu očí všech lidem podobným tvorům ležela ve vysokém porostu. Myslela si, že ji žádná bytost vidět nemůže, ale já ji měl na dosah ruky. Otočila se a bádavě rozhlížela, cítila mě. Natáhla ruku a šmátrala jí ve vzduchu právě v těch místech, kde jsem se nacházel. Bavil jsem se její bezmocností a zároveň trápil. Cítila tak mnoho ze všech smrtí okolo a já jen sledoval její počínání. Smutný pohled. Věděla, že směrem, kterým se dívá, stále přetrvávají boje a zároveň i, že bojiště se jí stále vzdaluje.
Měla by jej jít hledat, napadlo ji. Idalas, tak se jmenoval; to ona ale nevěděla. Nevěděla ani, proč jej hledá. Potřebovala, aby přežil, neboť jedině tak mohla pochopit, proč je pro ni tak důležitý.

Ze stran ji obkličovali a sjížděli se blíže, aby mohli odklidit přeživší, které v jejich rukách čekala mučivá smrt. Přesto, že každý o ní měl představy jiné. Ti, kteří byli schopni komunikace, měli být zajati, mučeni a poté buď zmrzačeni a usmrceni, či se stát jejich otroky.
Počínání po krvi lačnících vojáků občas nebylo v souladu s logikou.
Za jízdou se táhli v řetězech obyvatelé okolních vesnic. Hlavně malé děti. Nyní je ucítila i ona. Bylo jich velké množství, větší, než očekávala a větší, než se na takovouto bitvu hodilo. I na mé poměry. Rozdýchávala se a stále uklidňovala svou splašenou mysl. Ostražitě se napřímila do podřepu a vyrazila. Jako stín probíhala mezi stromy a ke každému přilnula, aby se ujistila, zda je vzduch čistý. Bojiště bylo blízko, ale i jízda se stále přibližovala. Byli obklopeni ze všech stran. Nepřežijí.

Zprava se vyřítili z běloby dva muži. Vzduchem se mihl krátký meč a o vteřinu později byli oba kdesi v hloubi mámení mlhy. Za námi se ozývaly výkřiky. Byla zmatená, neboť jak je možné, že se boje odehrávají i tam?
Pár kroků za ní ležel muž a posledními silami svíral v rukou nůž. Nohy měl zaklíněné pod jakousi převrácenou válečnou konstrukcí, co ještě před časem vrhala ohnivé koule na nepřátelské vojsko. Ztěžka hltal vzduch a plival krev.
Pod hrudí, přikrytou krví polepanou látkou, trčela jeho dvě odhalená žebra. Zbývaly mu poslední minuty, on se ale stále držel potrhaných stébel života a nehodlal se smířit se smrtí. Bitva pro něj neskončila, -že se nemůže pohybovat, neznamená, že nemůže napomoci vítězství. Udělá vše, co je v jeho silách. Padne za vítěznou stranu!
Jeho šance se blížila, zatnul svaly, jakmile dívku, utíkající před vojáky, uslyšel.
"Já ještě nechci!" Zaječel v údivu. Slyšel jsem jej už jen já, neboť byl mrtvý. Nad takovýmto výjevem se neubráníte ušklíbnutí. (Chichot, -co se jeho týče, mám ještě, co trénovat.) No není to komické? Ona žádné nebezpečí nebyla tušila.
..........
Úkrok dozadu a díky mrtvole brázdící zem jsem na ni sama padla.

Na všechno pozdě je, když hráz se prolomí.
Slabý je ten, komu nohy se podlomí.
Když dupot přebije zoufalý výkřiky,

S ledovým pohledem, s červenou krůpějí
spálíme naději.
Vztek, to je touha,
noc bude dlouhá!
 


Komentáře

1 Super.blog.cz Super.blog.cz | E-mail | Web | 8. září 2013 v 20:27 | Reagovat

Nerozmazanej design by pomohl moc. Články fajn.

Bloggers Facts"

2 Radka Radka | E-mail | Web | 8. září 2013 v 21:39 | Reagovat

Cítila jsem se lapena Tvým příběhem ;-)

3 Dokonalá sexy Elssie Dokonalá sexy Elssie | Web | 12. září 2013 v 19:05 | Reagovat

TVŮJ BLOG JE HNUSNEJ!!! JSEM LEPŠÍ!!!

a ten dess- je mi na blití!!!!

4 Šíryen Šíryen | E-mail | Web | 25. září 2013 v 18:24 | Reagovat

[1]: Děkuji za názor=)
[2]: Každý příběh má svou míru moci, těší mě;)
[3]: Ani omylem Ti to neberu;)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama