Křest knihy „Povídej mi…“

25. prosince 2012 v 20:22 | Širyen |  Zážitky a „skutečnosti“

V pátek, 14/12/12 jsem nešla do školy.
Důvodem byl křest knihy, "Povídej mi…", ve které se objevily mé ilustrace, ba co víc, můj výkres otiskli na titulní stranu! Dozvěděla jsem se to dva dny předem a mohu říci, že mě to nesmírně potěšilo. Pan učitel to okomentoval slovy: "Tak, konečně ses dočkala úspěchu" a tvářil se neméně šťastně než já, což mi udělalo ještě větší radost. Odmítám se totiž prodávat jakýmkoli soutěžím a stresovat se jimi (možná je to jen strach z neúspěchu). Více informací o projektu lze najít zde:

- !!!!!!!!!!
Prý jsem z Humpolce?!?!?!? neeeeeeeeeee neneneneneneneneeeeeeeeeeeee!!!!!! To nikdy!!!
- chichichi:-D
zvykej si:-p
máš právo, aby to spravili
a uveřejnili zprávu o opravě
- ani mě nehne, odmítám s nimi komunikovat, nasrali mě!
a to ta novinářka byla tak milá a tak hezky si povídala… prý výzva a sen! grrrrrr to zní jako z pohádky, že?

(zleva: jakási milá paní, já, Irena Bártíková)
(...vynucené úsměvy a pózy na fotoaparát mi vskutku nejdou)
Křest se konal v našem …moderním havlíčkobrodském domově důchodců, účastnili se ho místní novináři a televize a já jsem nesmírně šťastná, že jsem úspěšně a důstojně zvládla (nevypadala jsem u toho jako mrtvola, juhu! - ačkoli, s černě podmalovanýma očima, černým oblečením, vysokými botami a vlasy přes oči nevím, jaký jsem na babičky a dědečky udělala dojem - a to jsem se ještě mírnila), stejně tak, jako rozhovor s novinářkou.

Po skončení akce jsem šla ke kamarádce, pomáhala jí zdobit vánoční stromeček a následně se jsme vydaly do jihlavského CineStaru na Hobitaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa!!!
V kině bylo asi pouze 20 lidí. Tak úchvatná filmová událost a ono přijde jen a pouze dvacet lidí?! (ne, že by to bylo špatně, neměl kdo dělat bordel, ale svým způsobem to uráží!)
Film byl nádherný, kamarádka vlivem jeho krás a kouzel ¾ proplakala a myslím, že ten večer jsme obě dvě nemohly ještě velmi dlouho usnout. Z celého sálu jsme byly patrně jediné, kdo si to užíval. Mnoho lidí celé 3 hodiny spalo. Když se na plátně začaly objevovat titulky, ne že by někdo zůstal, buď očarován a poblouzněn, nebo alespoň z úcty k tvůrcům - naopak, všichni okamžitě vypadli. Zůstaly jsme jen já se spolužačkou a jeden pár… přičemž, když se rozsvítila světla, naskytl se nám obraz, kterak dívka svého chlapce budí z tvrdého spánku.

Po čas večera byl u nás doma pouze bratr.
A tak se stalo, že …nám málem vyhořel dům.
byl zapálený adventní věnec
jedna svíčka
celý vzplanul
i část ubrusu
Doš Bruder nás zachránil
holou rukou vzal hořící věnec a hodil do žhnoucího krbu, přičemž, opět holou rukou otevíral žhavá dvířka krbových kamen
jak byl v šoku, tak zpočátku ani necítil, jak si popálil ruce
...............
Opravdu nechápu, jak se mohu jeden večer dojímat nad velkofilmem, smát se s přáteli, usmívat se do kamery, hrát si na velkého ilustrátora, rozdávat štěstí, veselit se ze zasněžené krajinky, opěvovat bratrovu statečnost, zatímco další, nebo klidně předchozí den, ono to vyjde na stejno, se mohu utápět ve vlastním duševním bordelu a činit jak činím.

 


Komentáře

1 Moss Moss | Web | 26. prosince 2012 v 23:24 | Reagovat

Je hezké, když se něco podaří..
Soutěže nejsou fér, ono, vlastně nikdy nic v tomto životě fér nebude, ale také nemám rád soutěže.

Jinak.. Hezká fotka.
Líbí se mi obě dívky.

2 Natas Natas | Web | 27. prosince 2012 v 21:35 | Reagovat

Gratuluji, těší mě to i za tebe. Co se týče toho kina, nejednou se mi stalo, že jsme byli v kině jen dva lidi. Smutné a vtipné zároveň.

3 Radka Radka | E-mail | Web | 29. prosince 2012 v 19:29 | Reagovat

Prohlédla jsem si Tvé kresby a jsou úžasné. Jsi výjimečná, možná dost lidí kreslí líp, ale mnohem větší počet neumí kreslit vůbec. Máš talent, jsi sympatická a já Ti moc držím palce, ať se Ti daří zlepšovat se k vlastní spokojenosti :-)

4 Šíryen Šíryen | E-mail | Web | 2. ledna 2013 v 17:46 | Reagovat

[1]: Ohledně těch sotěží nemohu nic jiného, než souhlasit. ...Děkuji, myslím, že potěšeny by byly obě dívky. Ačkoli se to má šanci dovědět pouze jedna z nich.
[2]: Děkuji=) To ano, asi bych si v tom kině přišla dost divně... =)
[3]: Mnohokráte děkuji, mám velkou radost, že se líbí. Ikdyž, Stojím si za tím, že kreslit se může trénováním naučit každý=)
Tvůj komentář vyloženě zahřál u srdce, díky =)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama